Nvidia’nın kaynak kodlarında yeni bir Nintendo aygıtı ortaya çıktı: Switch 2 geliyor olabilir

2017 yılında piyasaya sürülen Switch konsolu ile büyük bir satış başarısına imza atan Nintendo, yeni bir Switch modeli üzerinde çalışıyor olabilir.

Steam Deck ile rekabet edebilir

Bilindiği üzere 2021 yılında Switch konsolunu OLED ekran geliştirmesi sunarak güncelleyen Nintendo, geçtiğimiz aylarda gelecek planları arasında yeni bir konsol yer almadığını söylemişti. Bunun yanı sıra yepyeni Switch’in ”nvn” olarak etiketlenmiş bir API’si bulunduğunu düşünürsek Nvidia’nın sızdırılan kaynak kodlarında ”nvn2” olarak listelenen yeni aygıt, Switch 2 modeline işaret ediyor olabilir. 

Steam Deck’in yükleme mühleti ve batarya testi sonuçları geldi

3 hf. evvel eklendi

Yeni jenerasyon konsollar ile birlikte Nintendo’nun mahallî 4K çözünürlüğü destekleyen bir model üzerinde çalıştığı argümanları gündeme gelirken, şirket tarafından şimdi resmi bir açıklama paylaşılmadı. Yakın vakitte piyasaya sürülen Steam Deck ile birlikte el konsolu dalında rekabet artarken, Nintendo yeni konsol hakkındaki çalışmalarını hızlandırmış olabilir. Şayet sızıntılar hakikat çıkarsa, yeni aygıtın DLSS takviyesi ile geleceğini ve Steam Deck ile rekabet edebileceğini söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Nintendo, Switch Pro modeli üzerinde çalışıyor olabilir

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.