Nvidia’ya saldıran hacker kümesinden tehdit: LHR kartların madencilik kilidi kaldırılabilir

Geçtiğimiz haftalarda hacker kümesi Lapsus tarafından büyük bir siber hücuma uğrayan Nvidia, yeni bir tehdit ile karşı karşıya kaldı. Gerçekleştirilen hücumda şirketin bir terabayt boyutunda özel datalarını ele geçirdiğini sav eden hacker kümesi, LHR modellerde bulunan madencilik kısıtlaması kaldırılmazsa LHR algoritmasını kaldıracak bir baypas tekniğini piyasaya süreceğini söyledi.

Kartların kilidi kaldırılabilir

Hücumda elde edilen bilgilerin ekran kartı üretici yazılımı, şoförler ve şamalar hakkında bilgiler içerdiği bildirilirken hacker kümesine karşı akında bulunan Nvidia, Bloomberg’e yaptığı açıklamada olayı araştırdıklarını ve servislerinin kesintisiz devam ettiğini açıkladı. Bununla birlikte ele geçirilen saklı bilgileri internet ortamında paylaşmaya başlayan hacker kümesine karşı Nvidia’nın nasıl bir yol izleyeceği epey merak ediliyor.

[bkzdh=145653

Ayrıyeten olayın Rusya Ukrayna tansiyonu ile birebir vakte denk gelmesi birçok kişinin aklında soru işaretleri oluştururken, Bloomberg saldırının rastgele devlet takviyeli olmadığını ve bir kontağının bulunmadığını bildirdi.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia LHR kartların madencilik kilidi kaldırılabilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.