On ikinci kuşak Intel vPro işlemciler duyuruldu

Intel’in biraz daha kurumlara yönelik olarak gelişmiş güvenlik ve verimlilik tahlilleriyle desteklediği vPro işlemciler on ikinci kuşakta de yerini aldı. Bu kuşakta çok daha geniş bir eser portföyü tercih edilmiş.

On ikinci jenerasyon Intel vPro işlemciler

Intel vPro platformu yıllar boyunca geliştirilerek bugün en kusursuz haline ulaştı. On ikinci kuşak Intel vPro işlemcilerde birinci kere Core i3 modeli de dahil edilirken Chromebook modelleri ve Intel Evo ultra hafif dizüstü bilgisayarlar da programda yerini aldı.

Intel’den DDR4 atılımı

1 gün evvel eklendi

Yeni vPro programı yeniden Intel etkin idare teknolojisini temel alıyor. Proaktif ve reaktif sistem idaresi sunan teknoloji hem internet hem de kurumsal ağlar üzerinde bunu gerçekleştiriyor. Ethernet, kablosuz temas ve Thunderbolt 4 ilişkileri denetim ediliyor.

Donanım tabanlı sanallaştırma ve tüm yazılım etrafının şifrelenmesi ile çekirdek düzeyinde taarruzlar engelleniyor. Ayrıyeten tehdit tespit teknolojisi ile fidye yazılımları ve tedarik zinciri hücumları algılanabiliyor.

Intel Boot Guard ve BIOS Guard teknolojileri Windows açılışını korurken Threat Detection ve CET akış güçlendirmesi de virüs yazılımlarının tesirini arttırıyor. Bu özellikleri Intel Evo ve Chrome OS platformlarında da yer alması firma açısından kıymetli bir avantaj sağlıyor. Çok geniş bir işlemci yelpazesi sunan on ikinci kuşak Intel vPro platformu üretici ortaklara tedarik edilmeye başladı.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • On ikinci kuşak Intel vPro işlemciler muhakkak oldu

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.