Onda, hem DDR4 hem de DDR5 bellek takviyesi sunacak yeni anakartını duyurdu

12.nesil Alder Lake işlemciler ile DDR5 bellek takviyesini getiren Intel, yeni teknolojiye geçiş yapmak istemeyen kullanıcılar için DDR4 takviyesini sürdürmeye devam ediyor. Momomo_us tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Çinli anakart üreticisi Onda, kullanıcıların iki teknolojiyi de kullanmasını sağlayacak yeni bir anakart piyasaya sürecek.

Sadece bir bellek çeşidini destekleyecek

Şirketin hem DDR4 hem de DDR5 bellekler ile çalışacak yeni H610M+ anakartı, azamî 32GB kapasiteye kadar DDR4-3200 ve DDR5-4800 bellek modüllerini destekleyecek. Bununla birlikte toplam 2 adet bellek girişine sahip olması beklenen yeni anakart, çift kanal belleğe kıyasla tek kanal bellek yapısı ile kullanıcılara sunulacak ve muhtemelen tıpkı anda sadece bir bellek cinsini destekleyecek.

AYA Neo, AMD işlemci ile güçlendirilen yeni el konsolunu duyurdu

1 gün evvel eklendi

Paylaşılan başka teknik özellikler ortasında tek bir PCIe 5.0 x16 ve PCIe x1 slot yuvalarına sahip olan yeni anakart, SSD’ler ve WiFi adaptörleri için bir adet M.2 yuvası ile geliyor. Onda, modelin farklı bellek slotları ile nasıl çalıştığı ya da fiyatı üzere bilgiler hakkında sessizliğini koruyor olsa da, günümüzde DDR5 ve DDR4 bellekler ortasında epeyce düşük bir performans farkı olduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Anakart Haberleri
  • DDR4 ve DDR5 takviyesi sunacak Alder Lake anakart geliyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.