OnePlus 10 Pro’nun kernel(çekirdek) kaynak kodu yayınlandı

Bir müddet Çin pazarına özel kalan OnePlus 10 Pro, geçtiğimiz haftalarda küresel pazara da çıkış yapmıştı. OnePlus aygıtın çıkışından 2 hafta sonra, ROM geliştiricilerini ve yazılım heveslilerini sevindirecek bir adım attı.

Aygıtın çekirdek kaynak kodu yayınlandı

“Kernel” yahut “çekirdek”, çağdaş aygıtların işletim sistemleri ve donanımları ortasında bir köprü misyonu gören bir yapı. Bu yapı ile işletim sistemleri ve uygulamalar, aygıtın donanımı ile irtibata geçebiliyor. Her Android üreticisinin, GNU Genel Kamu Lisans’ı doğrultusunda aygıtlarının kernel kaynak kodunu yayınlaması gerekiyor. Olağanda uzun vakit alabilen bu süreç, OnePlus’ın süratli davranışı ile çözülmüş oldu.

Oppo, kendi işlemcisi üretmeye hazırlanıyor

1 gün evvel eklendi

OnePlus 10 Pro’nun kernel kaynak kodunun GitHub’a yüklendiği XDA tarafından tespit edildi. Bu haber aygıt kullanıcılarını direkt olarak memnun edecek olmasa da, aygıtın üçüncü parti yazılım dayanağı konusunda kıymetli bir adım. OnePlus ve Oppo’nun daha birleşik bir marka olmalarının akabinde OxygenOS12 önemli manada eleştirilmeye başlamıştı. Lakin kernel kaynak kodunun yayınlanması ile aslında epeyce yazılım heveslisi olan OnePlus kitlesi, aygıtlarını LineageOS ve türevlerini kullanarak eski OxygenOS’a benzetmeye çalışacaklardır. Çinli firmanın yeni amiral gemisi OnePlus 10 Pro, önümüzdeki aylarda özel ROM sayısı ile hayranları sevindirecektir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • OnePlus 10 Pro’nun kernel kodu yayınlandı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.