Opensea üzerinde büyük dolandırıcılık

Milyarlarca dolarlık süreç hacmiyle en büyük NFT pazarı durumundaki Opensea dolandırıcıların da gözdesi. Sistem açığını bulamayan dolandırıcılar kullanıcıları kandırmaya çalışıyor.

Opensea kullanıcılaır dikkat!

Opensea ay sonuna kadar fiyatsız olarak yeni bir Ethereum kontratına geçiş yapacak ve kullanıcıların da listelemelerini yeni kontratlara taşımaları gerekiyor. Opensea gerekli açıklamaları yapsa da dolandırıcılar daha hzılı davrandı.

Opensea kullananlar güçlü oldu

2 gün evvel eklendi

Kullanıcıları oltalama mail yağmuruna tutan dolandırıcılar pek birçoklarını kandırmayı başardı. Transfer fiyatlarının düşük olmasını da fırsat bilen dolandırıcılar milyonlarca dolarlık NFT kesimlerini çok ucuza aldı.

Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Yacht Club üzere çok pahalı koleksiyon kesimleri yalnızca 750$ transfer fiyatı karşılığında çalındı. Kullanıcıların farkında olmadan dolandırıcılara taşınma yetkisi verdiği için bunun gerçekleştiği söz ediliyor. Opensea rastgele bir halde siber hücum olmadığını açıkladı ve kullanıcıların cüzdanlarına verdiği müsaadeleri kesinlikle denetim etmeleri gerekiyor.

Opensea

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Opensea kullanıcıları dikkat!

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.