Opera tarayıcısı, artık sadece emoji içeren web adreslerini de destekliyor


Opera, web’de farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Şirketin yakın vakitli bir gönderisine nazaran emoji tabanlı web adresleri geliyor. Bu, kullanıcıların bir web sitesine gitmek için URL çubuğuna emoji dizileri manasına geliyor. Yeni atılımıyla Opera, kullanıcıların harfler ve sözler yerine bir dizi emoji ile özel URL’ler oluşturmasına müsaade veren birinci tarayıcı oldu.

Emoji ile web sayfasına gidilecek

Emoji tabanlı URL’ler satan bir şirket olan Yat ile ortaklaşa geliştirilen proje kapsamında geliştirilen yeni tecrübe, Opera’nın Windows, Mac, Android ve iOS tarayıcılarıyla birlikte Opera Crypto Browser Project‘e entegre edildi.

Opera, emoji tabanlı web adresleriyle 30 yılı aşkın müddettir URL oluşturma konusunda değişmeyen sisteme farklı, kolay ve daha eğlenceli bir yaklaşım sunduğunu söylüyor.

Opora gönderisinde: “Gerçek şu ki, dünyadaki 4,6 milyar internet kullanıcısının %90’ından fazlası kendilerini emojilerle tabir ediyor ve Opera’nın entegrasyonu, herkesin web’de iz bırakması için yeni ve kolay bir yol sunuyor. Entegrasyon, söz olduğu kadar fonksiyonellikle de ilgilidir. Bir URL’ye çok sayıda alfanümerik karakter girmek yerine emoji kullanabilirsiniz.” tabirleri yer alıyor.

Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla aygıta sunabilir

1 gün evvel eklendi

Yat’ın kurucu ortağı, emoji dizilerinin insanların çevrimiçi kimliklerini kişiselleştirmelerine ve tanınan insanların topluluklarıyla ilişki kurmalarını ve içerik paylaşmalarını kolaylaştıracağına inandıklarını belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Opera’da sırf emoji içeren web adresleri destekleniyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.