Oppo da kendi işlemcisini geliştiriyor

Geçtiğimiz yıllarda birçok teknoloji devi kendi işlemcisini geliştirmeye başladı. Apple, MacBook tarafında bile kendi işlemcilerine geçerken Samsung akıllı telefonları için işlemci geliştirmeye devam etti. Son yıllarda ise Google, Huawei ve Xiaomi de kendi işlemcilerini tanıttı. Yeni gelen bilgiler ise Oppo’nun da bu yolda olduğunu gösteriyor.

Giriş düzeyi için üretilecek

Ithome’dan gelen yeni rapor, teknoloji devi Oppo’nun akıllı telefonlar için işlemci hazırladığını gösteriyor. 2023’te seri üretime geçmesi beklenen işlemci, giriş düzeyi akıllı telefonlar için olacak ve TSMC’nin 6nm fabrikasyon sürecinde üretilecek. 2024’te ise birinci telefonlarda gözükmesi bekleniyor. İşlemcinin sonraki versiyonlarında ise entegre modem olması ve TSMC’nin 4nm fabrikasyon sürecinde üretilmesi bekleniyor.

Samsung, yeni bir işlemci hazırlıyor

3 gün evvel eklendi

Rapor, işlemcinin algoritma tasarımı, tedarik zinciri bant çıkışı, bellek sistem mimarisi ve IP dizaynının şirket içinde yapıldığını belirtiyor. Oppo geçtiğimiz yıl Mariana MariSilicon X isimli işlemcisini tanıtmıştı fakat hala rastgele bir eserde kullanılmadı. Oppo’nun işlemci yarışına girişi, Qualcomm, MediaTek ve Samsung’u nasıl etkileyecek göreceğiz. MediaTek’in son yıllarda yakaladığı performans ve pazar hissesi, öbür şirketleri de taşınabilir işlemci üretmeye itmişe benziyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Oppo, kendi işlemcisi üretmeye hazırlanıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.