Oppo’dan yeni iştirak: Find X telefonlar artık Hasselblad imzası taşıyacak

Daha öncesinde Oppo, alt şirketi olan OnePlus ile profosyonel kamera şirketi Hasselblad ortasında bir mutabakat imzalamıştı. Bu mutabakattan mutlu kalması üzerine Oppo, Hasselblad ile 3 yıllık bir iştirake imza attı. Daha evvelce sızdırılan bilgiler Find X5 serisinin kameralarının Hasselblad ile geliştirileceği doğrultusundaydı. Ve iki şirket ortasında yapılan bu iştirak sızdırılan bilgileri doğrular nitelikte.

OnePlus Nord CE 2’nin özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

3 sa. evvel eklendi

Oppo ve Hasselblad el sıkıştı

Geçtiğimiz yıl OnePlus 9 serisi ile başlayan Hasselblad iştiraki ile seriye birkaç yeni kamera özelliği gelmişti. Bunlar ortasında Hasselblad Pro modu ve XPan modu bulunmaktaydı. Bunların yanı sıra kimi iyileştirmeler de gelmişti. Bu değişikliklerden mutlu kalan Oppo, kendi telefon modelleri için de Hasselblad ile paydaşlık yapmaya karar verdi.

Oppo yaptığı açıklamaya nazaran bu paydaşlığın başlangıcında, yeni çıkaracağı telefonların kameralarının renk ayarlarını düzgünleştirmek olduğunu açıkladı. İştirakin birinci meyvesi olacak Find X5 serisi ile kameralarda daha doğal renkler ve daha rafine bir görünüm yakalamak mümkün olacak.

2022 yılının birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Find X5, F/1.7 diyagram açıklığına sahip 50 MP bir ana kameraya sahip olması beklenirken Pro modelin ise 50MP Sony IMX766 ana kameraya sahip olması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Oppo ve Hasselblad iştiraki

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.