Otsimo teşebbüsünden büyük muvaffakiyet

Otizmli kardeşinin hayatını değiştirmek için yola çıkan Zafer Elcik ve Sercan Değirmenci tarafından 2016 yılında kurulan Otsimo teşebbüsü, aldığı değerli mükafatların yanında dev iş birliklerine de imza atıyor. 

Otsimo ve Sago Küçük iş birliği

Otsimo ile oyun alanında dünya çapında onlarca ödül kazanmasıyla bilinen Sago Küçük, konuşma terapisi muhtaçlığı olan yahut konuşmaya yönelik takviye arayan çocuklara özel olarak, çocuk psikologları ve konuşma uzmanlarıyla birlikte tasarladıkları Sago Küçük First Words uygulamasını kullanıcılara sundu. Sago Küçük First Words, 40 milyondan fazla çocuğa ulaşacak.

Otsimo: Otizmle gayrette bir muvaffakiyet öyküsü

5 yıl evvel eklendi

Otsimo ve Sago Küçük tarafından hayata geçirilen birinci uygulama olan Sago Küçük First Words, nörotipik ve nöroçeşitliliği olan tüm çocukların rahatlıkla kullanabileceği, görüntü ve akran modelleme metotları kullanılarak geliştirildi. 

Çocukların ilgisini çekecek, birebir vakitte irtibat marifetlerini geliştirecek fırsatlar ve sürprizlerle dolu olan uygulama, konuşmayı öğretirken olumlu pekiştiricilerle de öğrenilen söz ve seslerin kalıcı olmasını sağlıyor. App Store’dan indirilebilen ve İngilizce olan uygulamanın farklı lisanlardaki versiyonları ise 2023 yılında yayınlanacak.
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Otsimo ve Sago Küçük iş birliği yapıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.