Oura, akıllı yüzük patentlerini kopyaladığı argümanıyla Circular’a dava açtı

Akıllı yüzük şirketi Oura, hem yüzük dizaynını hem de biyometrik bilgi toplamayı kapsayan patentleri ihlal ettiği teziyle bölümdeki diğer bir şirket olan Circular‘a dava açtı. Oura, Circular’ın yaklaşan giyilebilir aygıtında kendi teknolojilerini kopyaladığını öne sürüyor.

Google, teknolojiyi daha kapsayıcı hale getirmek istiyor

2 gün evvel eklendi

‘Oura tekelci davranış sergiliyor’

İhlal edildiği sav edilen patentler akıllı yüzük geliştirme için geniş kapsamlı patentler olsalar da davanın seyrinin nasıl gerçekleşeceği bilinmezliğini koruyor.

Bir OURA sözcüsü Engadget’e yaptığı açıklamada: “OURA’da, sıhhat teknolojisinde, rakiplerimiz de dahil olmak üzere, yaratıcılığı ve yeniliği benimsiyoruz lakin tüketicilere yardımcı olmak yahut bölümümüzü ilerletmek için hiçbir şey yapmadığı için direkt kopyalamayı kabul edemeyiz. Genelge aleyhine açılan dava, en az iki OURA patentinin kasıtlı ihlalini ele alıyor.” tabirlerine yer verdi.

Davanın seyrinin nasıl ilerleyeceği bilinmezken Circular da Oura’yı akıllı yüzük pazarında tekelcilik ile suçluyor. Bir Circular sözcüsü: “Amacımız, daha büyük bir düzgünlük için inovasyona ulaşmaktır ve monopol durumu hiçbir vakit inovasyonu tetiklememiştir” dedi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Oura, akıllı yüzük patent ihlali sebebiyle Circular’a dava açtı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.