Oyun dünyasının yeni gündemi: Amazon’un yayınladığı MMO oyun Lost Ark

Geliştiricliğini Smilegate RPG’nin yaptığı Lost Ark, dün Amerika ve Avrupa‘da yayınlandı. Yayınlanmasıyla da popülerliğinin sinyalini verdi.

Birinci Günden 500.000 Eş Vakitli Oyuncu

Lost Ark dün Amerika ve Avrupa’da Steam üzerinden yayınlandı. Yayınlanmasıyla birlikte de Steam’de eş vakitli olarak 532.476 oyuncuya ulaştı. Birebir sırada Twitch üzerinde ise 1.273.119 kişi tarafından izleniyordu. MMO türündeki oyun aslında geçtiğimiz yıllarda Kore’de yayınlanmıştı ki aslında oyun bir Kore oyunu. Artık ise Amazon, oyunun Batı’daki yayıncılığını üstleniyor.

Steam Deck’in yükleme mühleti ve batarya testi sonuçları geldi

21 sa. evvel eklendi

Lost Ark daha birinci günden yakaladığı oyuncu sayısıyla katiyen önümüzdeki birkaç haftanın en popüleri olma konusunda büyük aday. Oyunun şu anda yalnızca ön sipariş verenler için çıkış yaptığını da hatırlatalım. Oyun, 11 Şubat’ta tüm kullanıcılar için fiyatsız olarak erişime açılacak. Fiyatsız olarak erişime açılmasıyla da büyük bir ihtimalle Steam’in eş vakitli en çok oyuncuya sahip oyunlarından biri haline gelecek. Amazon’un hem geliştiriciliğini hem de yayıncılığını yaptığı New World de bu biçim bir muvaffakiyet yakalamıştı.

Fakat bu oyun da birebir New World üzere kimi sunucu meseleleriyle çıkış yaptı. Umuyoruz ki bu meseleler 11 Şubat’a kadar düzelir zira o gün oyuna önemli bir talep oluşacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Oyun dünyasının yeni gündemi Amazon’un yayınladığı MMO Lost Ark

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.