Oyunculara berbat haber: Ethereum 2.0 tekrar ertelendi

Günümüzde ekran kartı kesiminde yaşanan tedarik kahırlarının Ethereum 2.0’ın çıkışı ile birlikte hafiflemesi bekleniyor. Tanınan kripto para ünitesinin geliştiricisi Tim Beiko, yaklaşık iki yıldır ertelenen ‘The Merge’ (Birleşme) güncellemesi hakkında Twitter hesabı üzerinden yeni açıklamalarda bulundu.

Bir sefer daha ertelendi

Bilindiği üzere Ethereum, işlemci gücünün birçoklarını elinde tutan madencilerin ağda daha fazla kelam hakkına sahip olduğu ve münasebetiyle daha fazla getiri elde ettiği bir sistem olan Proof of Work (İş kanıtı) modelini kullanıyor. Bu sistemin sahip olduğu güç tüketimi problemini ortadan kaldıracak Proof of Stake (Hisse Kanıtı) modeline geçişin ise Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyordu.

AMD Radeon RX 6950 XT’nin fiyatı ortaya çıktı: İşte ayrıntılar

13 sa. evvel eklendi

Twitter’da Haziran ayında planlanan tam geçişin ertelendiğini ve “muhtemelen birkaç ay sonra” yaşanacağını söyleyen Beiko, Proof of Work modelinin son kısımlarına gelindiğini lisana getirdi. Planlanan gecikme her ne kadar kısa sürecek olsa da, haberin tam da ekran kartı pazarında fiyat düşüşlerinin başlamasıyla bir arada geldiğini söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ethereum 2.0 bir kere daha ertelendi: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.