PC bileşen pazarına âlâ haber: Ek vergi kalktı

ABD ve Çin ortasında yaşanan ticaret savaşlarının bir sonucu olarak Çin’den ithal edilen entegre devre kartlarına yüzde 25’e kadar ek vergi uygulanıyordu. ABD hükümeti bu vergiyi kaldırma kararı aldı.

Bilgisayar dünyasına yeterli haber

Ocak 2021 tarihinde bu yana Çin’den gelen muhakkak eserlere uygulanan yüzde 25’e kadar ek vergi uygulamasından 350 eserin çıkarıldığı duyuruldu. Bu eserler ortasında entegre devre kartı var. Yani ekran kartından anakarta kadar pek çok ilgili eserde kullanılan gereç ek vergi dışına çıkarıldı.

Intel Core i9-12900KS tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2 sa. evvel eklendi

Bu durum haliyle başta ilgili kart eserleri olmak üzere bu eserleri kullanan dizüstü yahut masa üstü üzere pek çok bilgisayar sistemini de direkt ilgilendiriyor. Global çip krizi nedeniyle zorlanan piyasada bu atak fiyat indirimlerini de beraberinde getirecek.

Bugün Asus’un ABD’de makul ekran kartlarında yüzde 25 civarında indirim haberi gelmişti. Muhtemelen yavaş yavaş öteki markaların farklı pazarlarda cazip indirimler sunmaya başladığını görebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Entegre devre kartları ucuzluyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.