PC oyuncuları artık PS5’e bağlanmadan DualSense’i güncelleyebilir

Konsol tarafında yeni jenerasyon konsolların çıkması ile birlikte yeni bir kuşağa giriş yaptık. Yeni jenerasyon konsollar ise PC kullanıcıları için yeni denetimciler manasına geliyor. Geçtiğimiz saatlerde de PC oyuncuları için DualSense’i güncelleyebilmek ismine hoş bir haber geldi.

PC Üzerinden Güncellenebilecek

Bundan evvel DualSense sahibi olan PC kullanıcıları, denetimciyi güncelleyebilmek için PlayStation 5’e muhtaçlık duyuyordu. Fakat son yapılan açıklama ile birlikte PC kullanıcıları artık güncellemeler için PlayStation 5’e gereksinim duymayacak. PC üzerinden kontrolcünüzü güncelleyebileceksiniz. Nasıl güncelleyeceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Assassin’s Creed Origins, Xbox Game Pass’e geliyor

2 sa. evvel eklendi

PS5 Denetimcisi DualSense’in PC’de Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Donanım yazılımını birinci defa güncelliyorsanız uygulamayı Windows PC’nize yüklemeniz gerekir. Donanım yazılımını güncellemeniz gereken bir sonraki seferde 3. adımdan başlayın.

  1. DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını indirip masaüstünüze yahut öteki bir pozisyona kaydedin. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
  2. Heyetim evrakını çalıştırın ve akabinde uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Yükleme sırasında, DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını kullanmak için gereken ek yazılımı indirme isteği görebilirsiniz. Bu yazılımı indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  3. DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını çalıştırın.
  4. Denetim aygıtınızı Windows PC’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve akabinde güncellemeyi başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin. Güncelleme sırasında Windows PC’nizi kapatmayın yahut USB kablosunun kontağını kesmeyin. Güncelleme tamamlandığında bir ileti gösterilir. Süreci tamamlamak için [Tamam]’ı seçin.
  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PC oyuncuları artık PS5’e bağlanmadan DualSense’i güncelleyebilir

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.