Peloton’da ayrılıklar hızlanıyor: İşten çıkarılanlara 1 yıllık fiyatsız abonelik

İdman ekipmanları şirketi Peloton, yeni CEO’suyla birlikte yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Gelen son bilgilere nazaran Peloton’un donanım mühendisliği lider yardımcısı Sam Bowen ve ticari operasyonlar yöneticisi Rob Barker şirketten ayrılıyor. Ayrıyeten ayrılanlar listesine birçok çalışan da ekleniyor.

Ayrılanlara 1 yıllık Peloton üyeliği veriliyor

Peloton, CEO olarak misyon yapan John Foley’nin yerine Spotify ve Netflix‘in eski CFO’su Barry McCarthy’nin geleceğini duyurdu. Şirket ayrıyeten genel olarak yine yapılandırma gerçekleştirdiklerini ve bu kapsamda birçok çalışan işten çıkarılacağını açıkladı.

Şirketten ayrılanlar ortasında Sam Bowen ve Rob Barker üzere isimlerin haricinde toplam çalışanların yaklaşık %20’si manasına gelen 2800 kişi de işten çıkarılıyor. Peloton, işten çıkarılan çalışanlara misyon müddetlerine nazaran kıdem tazminatı ve ayrıyeten 12 ay boyunca fiyatsız abonelik hizmeti verileceğini belirtti.

Google Duo, Meet’in birtakım özelliklerini alabilir

4 sa. evvel eklendi

Peloton, Covid-19’la birlikte artan talebe karşılık verebilmek için eser yelpazesini genişlettiklerini ve çalışan sayısını artırdıklarını lakin artık talebin pandemi öncesi seviyelere geri geldiği için ellerinde fazladan iş gücü olduğunu söyledi. Şirket, bu yüzden gelecek ismine daha temkinli adımlar atmak için tüm bu değişikliklerin gerçekleştirildiğini belirtti.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Peloton’un değerli isimleri şirketten ayrılıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.