Peugeot, Avrupa’da büyümeye devam ediyor

Peugeot, geçen yılı Türkiye’de büyüme sayıları ve değerli başarılarla kapatırken, Avrupa genelinde de 2021 yılında bir evvelki seneye nazaran yüzde 5’lik bir büyüme oranı yakaladı.

Küresel çaptaki satışlarında 2020 yılına nazaran 5,5 puanlık bir artış yakalayan Fransız üretici, dünya genelindeki araba ve hafif ticari araç satışlarından yüzde 23,7’lik bir hisse almayı başardı.

Peugeot, 2021 yılında Avrupa pazarında da başarılı bir grafik yakalayarak 2020 yılına nazaran yüzde 5’lik bir büyüme sayısı elde etti. Bu büyüme sayılarına bilhassa SUV 2008 modeli ve fark yaratan hatchback’i 208 kıymetli katkıda bulundu.

Peugeot SUV 2008 modeliyle Türkiye pazarında yılı B-SUV sınıfının önderi olarak tamamlayan marka, model bazlı muvaffakiyetlerini Avrupa geneline de yaymayı başardı.

Volkswagen 2022 fiyat listesini açıkladı: İşte yeni fiyatlar

2 gün evvel eklendi

2020’de ‘Yılın Otomobili’, 2021’in en çok satılanı oldu

Peugeot markasının karakteristik tasarımı, yenilikçi teknolojileri ve konforu ile otomobilseverlerin gözdesi olan Peugeot 208, 2020 yılında elde ettiği ‘Yılın Arabası (Car of the Year)’ unvanını 2021 yılında Avrupa’da yılın en çok satılan araba modeli olarak taçlandırdı.

Bu muvaffakiyet ile birlikte dikkati çeken 208’in yanı sıra, Türkiye pazarında da sınıfının önderi olan Peugeot SUV 2008, Avrupa’da da 2021 yılının en çok satılan B-SUV modeli olmayı başardı. Peugeot hafif ticari araç segmentindeki modelleriyle de Avrupa pazarında büyüme sayıları elde etti. Marka 2021 yılında, bir evvelki seneye nazaran Avrupa ticari araç pazarında yüzde 12’lik büyüme sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Linda Jackson, küresel çapta ve Avrupa’da yakalanan büyüme sayılarına değinerek, “Küresel olarak son derece çalkantılı bir devirde, çevik bir duruş sergilemeyi başaran ve 2021’de dünya genelindeki satışlarını yüzde 5 arttıran Peugeot markasının kusursuz performansıyla gurur duyuyorum.” sözlerini kullandı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Peugeot, Avrupa’da büyümeye devam ediyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.