PiBoy XRS retro konsol Raspberry Pi 4 Model B barındırıyor ancak içinden çıkmıyor

Son devirde daha yetenekli taşınabilir retro konsollar görmeye başladık. Birinci etapta sabit sayıda karma oyunlar ile piyasaya çıkan SUP şeklindeki konsolların yanında artık daha gelişmiş işlemcilere sahip emülatör barındıran konsollar ortaya çıkmaya başladı. PiBoy XRS ise değişik bir yaklaşıma sahip. 

PiBoy XRS özellikleri ve fiyatı

PiBoy XRS retro oyun konsolu Raspberry Pi 4 Model B geliştirici kartı üzerinde yükseliyor. N64, PSP, Dreamcast üzere emülatörleri çalıştırabilen konsol 60fps performans vaadinde bulunuyor. 

Anbernic RG503 satışa çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı

2 gün evvel eklendi

3.5 inçlik IPS ekrana sahip olan konsolda 4500mAh kapasiteli batarya yer alıyor ve USB Tip-C üzerinden şarj ediliyor. Güçlendirilmiş bir hoparlörü de olan konsolda tetik tuşları dahil pek çok tuş yer alıyor. HDMI ile harici ekranlara çıkış verilebiliyor. 

Farklı olan ise Raspberry Pi 4 Model B geliştirici kartını sizin temin edip takmanız gerektiği. Konsol içerisinde bir kart yer almıyor. Bu bakımdan biraz daha proje çalışmalarından hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıyeten microSD kart ve USB Tip-C adaptörü de mevcut değil. Eser bu haliyle 150$ fiyat etiketine sahip. 
 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PiBoy XRS konsolu neler sunuyor?

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.