PlayStation 5 Pro’nun ayrıntıları ortaya çıktı: PS5’ten iki kat güçlü olacak

Sony, önümüzdeki periyotta PlayStation 5 ailesini PS5 Pro ile güncellemeyi planlıyor. Yayınlanan yeni raporlara nazaran PS5 oyun konsolunun yeni yeni versiyonu PlayStation 5 Pro, 2023’ün sonlarında yahut 2024’ün başlarında satışa çıkacak.

Take-Two’nun raporuna nazaran GTA 6 2024’te çıkacak

4 gün evvel eklendi

PlayStation 5 Pro’nun AMD‘nin yeni işlemcisini kullanması bekleniyor. TSMC tarafından 4nm yahut 5nm proses teknolojisi kullanılarak üretilecek. GPU performansının 2 kat ve gerçek vakitli ışın izleme performansının ise 2.5 kat artırılacağı belirtiliyor. Yeni işlemcinin RDNA 3 mimarisine dayalı AMD GPU‘ları kullanıp kullanmayacağı hala bilinmeyen.

PlayStation 5 Pro ne vakit çıkacak?

PlayStation 5 Pro, 4K çözünürlükte ve daha yüksek kare suratlarında oyun oynamanıza müsaade verecek ve oyun grafikleri, devasa ekranlarda bile daha akıcı ve detaylı görünecek. Nvidia DLSS ve AMD FSR üzere harika örnekleme teknolojilerinin de buna katkıda bulunacağı belirtilmiş. Değişik bir formda kaynağa nazaran Sony, konsolda FSR 2.0 kullanmayacak. Bunun yerine şirket, PlayStation 5 Pro’ya özel olacak kendi üstün örnekleme varyantını tanıtacak.

PlayStation 5 Pro‘nun duyurusunun 2024 yılında yapılması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PlayStation 5 Pro, PS5’ten iki kat güçlü olacak

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.