Playstation 5’e Değişken Yenileme Suratı (VRR) dayanağı geliyor

Teknoloji devi Sony, rakibi Microsoft’un Xbox Series X, S modellerinde bulunan Değişken Yenileme Suratı (VRR) takviyesini Playstation 5’e getireceğini duyurdu.

Daha akıcı bir oyun tecrübesi sunacak

Paylaşılan bilgilere nazaran HDMI 2.1 uyumlu bir televizyon yahut monitör ile kullanılacak yeni özellik, sunulan imajların ekran ile senkronize edilmesini sağlayacak. Bununla birlikte şirket oyun sırasında ekran yırtılmalarının önüne geçerek kullanıcılara daha akıcı bir tecrübe sunmayı hedefliyor.

VRR dayanağı ile birlikte giriş gecikmesinin düşeceğini ve PS5 oyunlarında sahnelerin direk render edilerek daha yumuşak bir tecrübe sunacağını söyleyen Sony, “Daha evvel piyasaya sürülen PS5 oyunları, oyun yaması yoluyla VRR için tam olarak optimize edilebilir ve gelecekteki oyunlar, piyasaya sunulma sırasında VRR takviyesi içerebilir” kelamlarını lisana getirdi.

PlayStation 5 Pro, PS5’ten iki kat güçlü olacak

4 sa. evvel eklendi

Kısa bir müddet evvel ABD ve Avrupa’da satılan HDMI 2.1 dayanağına sahip TV’lerinde VRR kilidini kaldırdığını duyuran şirket, yeni dayanağın aygıtlara ne vakit ekleneceği konusunda rastgele bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Sony, Playstation 5’e VRR takviyesi ekleneceğini duyurdu

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.