PlayStation 5’in Türkiye fiyatına beklenen artırım geldi: PS5 12.000 TL

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarıdan bu yana dolar kuru bir epey yükselmiş durumda. Bu yüzden de ne yazık ki birçok esere önemli oranda artırım geldi. Geçtiğimiz saatlerde de birkaç ayın akabinde PlayStation 5’e artırım geldi.

PlayStation 5’in Yeni Fiyatı 11.999 TL

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya nazaran PlayStation 5’in Türkiye fiyatı 7.500 TL’den 12.000 TL’ye yükseltildi. Burada çabucak bir yanlış anlaşılmayı düzeltelim. Birçok insan fiyatların zati internette 12.000 TL’nin üzerinde satıldığını, 7.500 TL’ye satılmadığını söylüyor. Fakat internette yapılan satışlar resmi satışlar değildi. Bir müddettir PS5 resmi mağazalarda internetten değil, fizikî mağazalardan satılıyordu.

PlayStation’ın Game Pass’e yanıtı olan servisin fiyatları ortaya

1 gün evvel eklendi

Fizikî mağazalarda da fiyat 7.500 TL, iki kontrolcülü fiyat 8.400 TL’ydi. Yani aslında PlayStation 5’e gelen artırım, yaklaşık 4 ay sonra geldi ve kurun en yüksek olduğu günlerde bile fiyat, eski fiyattı. Xbox Series X ise şu anda Vatan Bilgisayar’da 13.000 TL’ye satılıyor. Resmi bir açıklama yok lakin yakın vakitte PS5’in stoklarının yenilenmesi de bekleniyor diyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PlayStation 5’in Türkiye fiyatı 12.000 TL oldu

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.