PlayStation da oynaması fiyatsız oyunlara reklam ekleyecek

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un fiyatsız oyunlara reklam eklemeyi düşündüğü haberi gelmişti. Bu doğrultuda Microsoft, oynaması fiyatsız oyunlarda sanal tabela yahut reklam panosu satacaktı. Görünüşe nazaran Sony de emsal bir strateji peşinde.

Sony, ferdî bilgi toplayan firmalara reklam vermeyecek

PlayStation’ın planladığı reklam sistemi, Xbox’tan biraz daha farklı olacak. Advertising Insider’a nazaran Sony, oynaması fiyatsız oyunlarda battle pass ve kozmetik alışverişler dışında da para akışı sağlamak istiyor. Bu noktada Sony, oyunlarda sanal reklam panolarına yer verecek. Görünüşe nazaran Sony, reklamları izleyen kullanıcıları oyun içi kozmetik eşyalarla ödüllendirmeyi düşünüyor. Microsoft, yeni reklam gelirlerinden bir komite almayı düşünmüyor fakat Sony, bu hususta hala karar vermiş değil. Lakin Sony, oyuncuların saklılığına kıymet vererek sadece şahsî bilgi toplamayan firmalara reklam alanı verecek.

Microsoft, fiyatsız oyunlara reklam eklemeyi düşünüyor

4 gün evvel eklendi

Görünüşe nazaran iki firma da farklı formda misal fikir üzerinden gidecek. Sony’nin yeni reklam sisteminin 2022’nin sonunda gelmesi planlanıyor, Xbox’ın reklam sistemi ise yılın üçüncü çeyreğinde oyuncularla buluşacak. Bakalım fiyatsız oyunlarda reklam panoları, oynaması fiyatsız oyun pazarını nasıl bir doğrultuya götürecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • PlayStation, oynaması fiyatsız oyunlara reklam ekleyecek

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.