Polestar, Üstün Bowl reklamında Tesla ve Volkswagen’e acımadı: Dieselgate yok, kirli sırlar yok


ABD’nin en büyük spor tertiplerinden biri olan Amerikan Futbolu Ligi’nin (NFL) şampiyonluk çabası dün gece yapıldı. Harika Bowl sırasında izleyicilere yeni Polestar 2 elektrikli araba ile alakalı ilgi alımlı bir reklam gösterildi. Ayrıntılara geçmeden evvel Polestar’ın Volvo çatısı altında yer alan bir şirket olduğunu hatırlatalım.

Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

4 sa. evvel eklendi

No Compromises (Taviz Yok) başlıklı 30 saniyelik reklam, Tesla ve Volkswagen üzere önde gelen araba üreticilerine karşı sert göndermeler içeriyordu. Şirket temelinde bu kampanyayla Polestar 2’nin “uzak olduğu” kavramları tesirli bir formda gözler önüne sermek istemiş.

Emisyon skandalına gönderme

Reklam sineması destansı üst ses yok, boş vaatler yok ve saklı gündem yok üzere son derece çarpıcı tabirler içeriyor. Ayrıyeten “Mars’ı fethetmek yok” iletisiyle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Kızıl Gezegeni fethetme tutkusuna atıfta bulunduğunu görüyoruz. “Kirli sırlar yok” ibaresi ise akıllara Tesla’nın Fremont fabrikasındaki sistemik ırkçılık argümanlarını getiriyor.

Polestar’ın milyonlara ulaşan Muhteşem Bowl reklamı, Volkswagen’in son yıllardaki en büyük skandalına göndermede bulunmayı da ihmal etmiyor. Alman şirketin emisyon dolandırıcılığı skandalına “Dieselgate yok” ile dokunan reklamın son karesinde %100 elektrikli Polestar 2 sedan gösteriliyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Polestar, Harika Bowl reklamında Tesla ve Volkswagen’e acımadı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.