Qualcomm 20 Mayıs’ta yeni Snapdragon çiplerini tanıtacak

Qualcomm, her ne kadar son yıllarda pazar hissesi kaybetse de hala bölümdeki en kıymetli isimlerden biri. Snapdragon 8 Gen 1 ile bu yılki birçok amiral gemi aygıta güç veren firma, 20 Mayıs’ta yeni çiplerini tanıtacak.

Snapdragon 8 Gen 1+ ve 7 Gen 1 tanıtılabilir

20 Mayıs’ta Çin mahallî saati ile 20.00’da düzenlenecek aktiflikte, iki büyük anons bekleniyor. Qualcomm, uzun yıllardır çiplerini yıl ortasında + modeli ile güncelleyerek yılın ikinci yarısında gelecek amiral gemilerine performans artışı sağlıyor. Qualcomm’un bu sene de misal bir şey planladığı biliniyor. Aktiflikte, uzun müddettir ismi geçen Snapdragon 8 Gen 1+ ve Snapdragon 7 Gen 1’in tanıtılması bekleniyor.

USB-C girişli AirPods ve Mac aksesuarları geliyor

19 sa. evvel eklendi

8 Gen 1+, standart versiyona nazaran arttırılmış grafik performansı sunacak. İşlemcide 1 adet Cortex X2 çekirdeği, 3 adet Cortex A710 çekirdeği ve 4 adet Cortex A510 verimlilik çekirdeği bulunacak. TSCM’nin 4nm fabrikasyon sürecinde üretilecek çipin birinci sefer Motorola Edge X30’da kullanılması bekleniyor. Snapdragon 7 Gen 1 ise orta-üst düzeyin yeni şampiyonu olacak üzere gözüküyor. 4 adet Cortex A710, 4 adet Cortex A510 çekirdeklerini barındırması beklenen çip, Adreno 662 grafik ünitesi ile geliyor. 7 Gen 1’in ise birinci kere Oppo Reno8’de kullanılması bekleniyor. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Yeni Snapdragon işlemcileri 20 Mayıs’ta tanıtılacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.