Qualcomm amiral gemilerine hassas konumlama geliyor

Rekabetin giderek daha fazla ısındığı taşınabilir dünyada, Qualcomm katma bedel özellikler sunarak tüketicinin dikkatini çekmeye çalışıyor. Trimble ile yapılan iştirak konumlama özelliğini daha da ileri taşıyacak.

Qualcomm ve Trimble paydaşlığı

Konumlama teknolojileri üzerinde uzman olan Trimble teşebbüsü doğruluk oranı çok yüksek tahliller sunuyor. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 888 amiral gemisi yonga setleri Trimble tahlilini kullanacak.

Galaxy S22 FE özellikleri sızdırıldı

2 gün evvel eklendi

Mutabakatın odağında olan Trimble RTX GNSS teknolojisi metre düzeyinde doğruluk oranına sahip ve mevcut taşınabilir konumlama sistemlerine nazaran 5 kat daha uygun doğruluk sunuyor. Böylelikle akıllı telefonlar çok daha hassas konumlama yapabiliyor.

Trimble teknolojileri önümüzdeki haftalarda Snapdragon yonga setlerinde sunulmaya başlayacak. Bu bir güncelleme ile mi olacak yoksa yalnızca muhakkak bir üretim sınırı sonrasındaki yongalara mı entegre edilecek net değil. Qualcomm ayrıyeten otomotiv dalına ve birinci sınıf bileşen tedarikçilerine de Trimble teknolojilerini sunmayı planlıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Qualcomm ve Trimble iştiraki duyuruldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.