Qualcomm birinci bilgisayar yongalarını seneye piyasaya sürecek

Yıllardır ARM tabanlı Snapdragon dizüstü yongaları geliştiren Qualcomm ne yazık ki Apple’ın elde ettiği verimliliğe ulaşamadı. Yaygınlık konusunda da ezalar yaşayan firma sürpriz bir atılım ile Nuvia teşebbüsünü satın almıştı. Birinci yongalar seneye geliyor. 

Nuvia ARM yongaları geliyor

Apple’dan ayrılan kıdemli mühendislerin kurduğu Nuvia teşebbüsü, yenilikçi teknolojiler geliştirerek sunucular için çok verimli ve yüksek performanslı ARM işlemciler geliştirmeyi amaçlıyor. 

Android 13 birinci betası karşınızda

3 gün evvel eklendi

Qualcomm tarafından geçen yıl satın alınan Nuvia teşebbüsü tartı merkezini dizüstü bilgisayarlara çevirdi. Qualcomm önümüzdeki yıllarda Apple M1 ile rekabet edecek yongaların piyasaya çıkacağı muştusunu vermişti. 

Yeni yapılan açıklamaya nazaran Nuvia Arm yongaları 2023 yılının sonlarına yanlışsız piyasada olacak. Bu yılın ikinci yarısında da üretici ortaklara örneklenmeye başlayacak. Yani bu yılın sonlarına yanlışsız Nuvia Arm işlemcilerinin performansı hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabileceğiz. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Nuvia işlemciler seneye geliyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.