Qualcomm büyümesini sürdürdü

Mobil yonga pazarında satış rakamı liderliğini MediaTek’e kaptırmış olsa da gelir açısından halen açık ara lider. Geçen yılın son çeyreğinde yoğun yonga talebinin de etkisiyle Qualcomm gelirlerini katlayarak arttırdı. 

Qualcomm’dan rekor dördüncü çeyrek

Firmanın açıklamalarına göre geçen yılın son çeyreğinde 10.71 milyar dolar gelir elde edildi ve yıl bazında yüzde 30 artış yaşandı. Net gelir ise 3.4 milyar dolar ile yıl bazında yüzde 38 artış gösterdi. Firmanın en başarılı çeyreği bu dönem oldu. 

MediaTek yüzde 39 pay hedefliyor

1 gün önce eklendi

Yonga bölümü toplamda 8.85 milyar dolar gelir üretti ve yüzde 38 büyüdü. Bu bölümde mobil cihaz yongaları da 5.98 milyar dolar gelir getirdi. Diğer bölümlerden otomotiv 256 milyon dolar, lisanslama 1.81 milyar dolar, bağlantı yongaları 1.13 milyar dolar, Nesnelerin İnterneti de 1.48 milyar dolar kazanarak önemli artışlar sağladı. 

Mobil cihaz pazarının büyümesi Qualcomm’un da büyümesi anlamına geliyor. Yeni yılda pandeminin etkileri ve küresel çip krizinin azalması beklenirken mobil cihaz pazarında da yükselişin süreceği tahmin ediliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Qualcomm rekor büyüdü

About admin

Check Also

Minik Hyundai Casper’ın ticari versiyonu da çıktı: Casper Van

Hyundai Casper, Koreli üreticinin en küçük crossover modeli olarak tanıtılmıştı. Şimdi de bu şirin modelin Casper Van isimli ticari ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.