Qualcomm kablosuz kulaklıklara CD kalitesini getiriyor

Bugün kablosuz kulaklık kesimi hiç olmadığı kadar kalabalık ve her segmente uygun sayısız firmanın kulaklık modellerini görüyoruz. Qualcomm dalda farklılaşmak isteyenler için iki yeni ses yongası duyurdu.

Qualcomm Sound yongaları neler sunuyor?

Qualcomm S5 Sound Platform (QCC517x) ve Qualcomm S3 Sound Platform (QCC307x) adı verilen ses denetimci yongaları kablosuz olarak CD kalitesinde kayıpsız ses transferini hedefliyor. Tam kablosuz ve standart kablosuz kulaklıklar için kullanılabiliyor.

Snapdragon X70 özellikleri ve fiyatı muhakkak oldu

15 sa. evvel eklendi

Yongalar ses kalitesinden ödün vermeden 16bit/44.1Hz kayıpsız transfer düzeyine ulaşabiliyor. Snapdragon 8 yonga setleri ile eşleştirildiğinde ise CD kalitesinde ses transferi yapılmasını sağlıyor. Oynatma tarafında ise 24-bit / 96Hz yüksek çözünürlük elde edilebiliyor.

Oyuncular için 68ms gecikme modu da sunan yonga üçüncü kuşak adaptif faal gürültü engelleme teknolojisini de standart olarak getiriyor. AptX ve AAC kodekleri de destekleniyor. Qualcomm QCC517x ve QCC307x yongaları yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Kulaklık Haberleri
  • Qualcomm S5 özellikleri neler?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.