Qualcomm, Snapdragon işlemci üretimini Samsung’dan TSMC’ye kaydırıyor

Akıllı telefonlara güç veren Snapdragon 8 Gen 1 yongasetinin üretimi için Samsung Foundry’e güvenen Qualcomm’un, üretimi tayvanlı üretici TSMC’ye taşımayı planladığı ortaya çıktı.

Samsung üretimi kaybedebilir

Paylaşılan bilgilere nazaran yeni yonganın üretiminde epeyce düşük bir randıman oranına sahip olan Samsung’un, üretilen her 100 yongasından sadece 35’i akıllı telefonlarda kullanılıyor. Bununla birlikte Qualcomm’un 4nm üretimde yüzde 70’e varan bir randıman oranı sunan dev üretici TSMC ile görüşmelere başladığı bildirilirken, şirket Snapdragon yonga üretimini Samsung’un elinden alabilir.

Nvidia’dan üretim hissesini garanti altına almak için büyük yatırım

1 gün evvel eklendi

Qualcomm’un yanı sıra 7nm RTX 30 serisi kartların üretiminde Samsung’a güvenen Nvidia da yeni kuşak ekran kartlarında TSMC’ye geçiş yapmayı planlıyor. 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı tez edilen Snapdragon 8 Gen 1 Plus yongaseti üzerinde çalışmalarını sürdüren Qualcomm, yeni yonganın üretiminde TSMC’yi tercih edebilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Qualcomm, Snapdragon işlemci üretimini TSMC’ye kaydırıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.