Qualcomm yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünü duyurdu

Lenovo ve NReal üzere üçüncü parti geliştiriciler için referans arttırılmış gerçeklik gözlükleri geliştiren Qualcomm, yeni gözlüğünü tanıttı. Wireless AR Smart Viewer; yeni kuşak işlemci, kablosuz irtibat, daha minimal bir tasarım ile geliyor.

Batarya ömrü düşük lakin kablosuz kullanım sunuyor

Qualcomm’un yeni gözlüğünün en değerli özelliği kablosuz ilişki ile çalışabilmesi. Böylelikle yeni gözlük, Bluetooth ve Wi-Fi 6 teknolojilerinin kullanarak USB-C ilişkisinin önüne geçmiş oluyor. Goertek tarafından geliştirilen gözlük, Snapdragon’un XR2 Gen 1 işlemcisi ile daha yüksek performans sunuyor. Wireless AR Smart Viewer, bilgisayar ve akıllı telefonlara bağlanarak karışık gerçeklik tecrübeleri sunuyor. Ayrıyeten aygıt, baş ve el hareketlerini de takip edebiliyor. Aygıt, evvelki jenerasyon üzere 1920×1080 çözünürlüğe sahip ve 90Hz yenileme suratı sunuyor. Fakat görüş açısı 45 dereceden 40 dereceye düşürülmüş.

Gözlük, kablolu versiyona nazaran epey minimal bir gövde sunuyor. 25mm derinlik 15.6 mm’ye düşürülmüş. Aygıtın kütlesi ise 115 gram ile Apple’ın bahsedilen gözlüğünden daha hafif olacak. Snapdragon XR2 ile ilgili ayrıntılı bir bilgi verilmedi lakin Qualcomm, daha yüksek performans sunacağını tabir ediyor. Ayrıyeten Qualcomm, bilgisayar yahut telefonlarınızın Qualcomm FastConnect 6900 yongasına sahip olması durumunda gözlüğün gecikmesinin 3ms olacağını belirtmiş. Qualcomm’un yeni gözlüğü referans olarak 650 mAh bataryaya sahip ve yüksek performans gerektiren süreçler ile yarım saatte bitebiliyor lakin kolay süreçlerde bu mühlet birkaç saati bulacaktır. Qualcomm’un yeni gözlüğü referans olduğundan üçüncü parti üreticiler, kendi modifikasyonları ile batarya ömrünü değiştirebilecektir lakin çok daha yüksek bir batarya kapasitesi muhtemelen aygıtın boyutunu önemli manada etkileyecektir. Qualcomm, 4 farklı üretici ile konuşmalar yaptığını belirtti lakin gözlüğün ne vakit ticari olarak satışa sunulacağı hakkında bilgi vermedi.

Snapdragon 7 Gen 1 duyuruldu

2 sa. evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Qualcomm, yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.