Qualcomm yeni WiFi 7 yongalarını duyurdu

WiFi 6 standardı şimdi istendiği kadar yaygınlaşmış değil fakat üreticiler şimdiden WiFi 7 yongalarını piyasaya sürmeye başladı. MediaTek’in akabinde Qualcomm da ağ ekipmanlarına yönelik olarak WiFi 7 yongalarını hazırladı. 

Wi-Fi 7 Networking Pro serisi duyuruldu

Qualcomm daha evvel taşınabilir sistemlere yönelik olarak Qualcomm FastConnect 7 serisini duyurmuştu. Wi-Fi 7 Networking Pro serisi ise erişim noktaları, premium konut yönlendiricileri ve gelişmiş ağ örgü sistemlerini hedefliyor. 

Qualcomm FastConnect 7800 özellikleri neler?

2 ay evvel eklendi

Seride farklı segmentlere nazaran 4 eser yer alıyor. 4 bant üzerinden 16 akış kanalı olarak 33Gbps bilgi transfer suratları sunuluyor. 2.4GHz, 5GHz ve 6GHz kanallarında daha geniş 320MHz bant frekansı kullanılıyor. 

Üreticiler ellerini çabuk tutsa da 802.11be yani WiFi 7 standardının 2024 yılından evvel sertifikalandırılması beklenmiyor. Bu bakımdan bu yongaları eşleştirebileceğiniz karşılık gelen aygıtları beklemeniz gerekebilir. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ağ Eserleri Haberleri
  • Wi-Fi 7 Networking Pro serisi geliyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.