QuantumScape, katı hal pillerinin MESKEN şarj müddetlerini yarıya indirebileceğini söylüyor

ABD merkezli katı hal pil üreticisi QuantumScape, 2022’nin birinci çeyrek raporlarını açıkladığı bir aktiflik sırasında pil teknolojileri ve yeni teşebbüsleri hususlarında kimi detayları da paylaştı. Şirket, katı hal hücrelerinin, elektrikli araç şarj mühletini yarıya indirebileceğini ve hacimsel yoğunluğu %50’nin üzerinde çıkarabileceğini paylaştı.

16 katmanlı pil hücresi geliştiriliyor

Geçtiğimiz Şubat ayında QuantumScape, arka arda 400 defa 15 dakikalık süratli şarj döngüsünü tamamlayan, %10’dan %80’e kadar yenilenen ve yeniden de başlangıç ??enerjisinin %80’inden fazlasını koruyan katı hal piller üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı.

Şirket, gerçekleştirdiği son aktiflikle bir arada çok katmanlı hücreler geliştirme ve test etme uğraşlarının bir sonucu olarak halihazırda 500’ün üzerinde şarj döngüsüne dayanan 16 katmanlı bir katı hal pil hücresi geliştirdiğini paylaştı. Geliştirilen yeni katı hal pil hücresi tıpkı vakitte şirketin anot içermeyen bir formatı destekleyecek kadar esnek olan tescilli hücre mimarisini birinci sefer sergilediği eser olarak dikkat çekiyor.

Üretim kapasitesini de geçtiğimiz yılın son çeyreğine kıyasla %50’den fazla ölçüde artıran QuantumScape, pil hücrelerinin hem gücünü hem de gücünü tıpkı anda güzelleştirmenin mümkün olduğunu düşünüyor.

Geceleri de güç üretebilen güneş paneli geliştirildi

4 gün evvel eklendi

QuantumScape CEO’su Jagdeep Singh: “2022 amacımıza ulaşmak için kıymetli çalışmalarımız devam ederken bu çeyrekte tescilli malzemelerimizdeki ve hücre formatımızdaki ilerlemenin ve üretim kalitesi iyileştirmelerinin kilometre taşlarına ulaşmak için güçlü bir başlangıç oluşturduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki çeyreklerde bu cephelerde devam eden ilerlemeleri bildirmeyi dört gözle bekliyoruz.” tabirlerinde bulundu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • QuantumScape, katı hal pillerinin geleceğine dair açıklama yaptı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.