Radeon RX 6400 sürat aşırtılmıyor

AMD’nin giriş düzeyine yönelik olarak hazırladığı RX 6400 ekran kartı geçtiğimiz hafta piyasaya çıkarken oyuncular da büyük beklenti içerisine sokulmamıştı. Cüzi fiyat etiketinin öbür kartların satış performansını etkilemesi istenmiyor. 

Radeon RX 6400 sürat aşırtılıyor mu?

Fiyatı epey uygun olan giriş düzeyi ekran kartlarında sürat aşırtma kıymetli bir yer tutuyor çünkü oyuncular bu sayede bir ölçü daha performans kazanabiliyor. Bununla birlikte üretici açısından bir üst basamaktaki modelin önünü kestiği için dezavantaj oluşturabiliyor. 

Radeon RX 6400 satışta: İşte özellikleri ve fiyatı

1 hf. evvel eklendi

GeForce GTX 1650 ekran kartı ile birebir performansı gösteren ve Radeon RX 570 ekran kartının gerisinde kalan Radeon RX 6400 ekran kartının incelemeleri sürat aşırtma özelliğinin kapalı olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıyeten 64-bit bilgi yolu, PCIe x4 sınırlaması ve 4K H.264/H.265 ile AV1 kodeklerinin olmayışı da eksiklikler ortasında. 

159$ fiyat etiketiyle piyasaya çıkan Radeon RX 6400 haliyle vaatkâr olmaktan uzak. Bununla birlikte AMD sonraki periyotta sürat aşırtmayı erişilebilir hale getirecek mi yahut üçüncü taraf yazılımlarla sürat aşırtma yapılabilecek mi merak ediliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Radeon RX 6400 bekleyenlere makus haber

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.