Rapor: Samsung Display, Apple için yeni bir OLED ekran geliştirecek

Ekran geliştirme konusunda en savlı şirket olan Samsung, başta Apple olmak üzere birçok markanın cihazlarının ekran üretiminden sorumlu. Samsung’un ekranını tasarladığı iPhone X ise OLED ekranlı birinci iPhone oldu ve o vakitten beri Apple, tüm iPhone’larda OLED ekran teknolojisini kullandı. OLED ekranların tercih edilmesinin sebebi ise daha yüksek parlaklık, daha derin siyahlarla gelişmiş kontrast, daha geniş görüş açıları üzere birçok çeşitli avantajlarının olması. Yeni yayınlanan bir raporda ise Samsung’un Apple için yeni bir OLED ekran geliştirdiğinden kelam ediliyor.

LG UltraGear 48GQ900 tanıtıldı: İşte özellikleri

20 sa. evvel eklendi

Apple, gelecekteki aygıtlarında Samsung’un Tandem OLED ekranlarını kullanacak

Samsung Display, 2023 yılında T1 (tek yığınlı tandem OLED ekran yapısı) ekranın seri üretimine başlamayı planlıyor. Ancak Apple, gelecekteki aygıtlarında Samsung’un geliştireceği T1’in yeni kuşağı olan T2 (iki yığınlı tandem OLED ekran yapısı) ekranları kullanacak. Bu yeni T2 ekranlar ile ekranın parlaklığının iki katına ve ömrünün de dört katına çıkabilmesi amaçlanıyor. 

Rapora göre Apple, bu yeni OLED ekran tipini 2024’ten itibaren iPad’ler ile piyasaya sürecek. Apple’ın bu yeni teknolojiyi evvel 2024 iPad Pro’da sunması olası ihtimaller ortasında. Üstelik raporda, Apple’ın bu ekranı, MacBook ve iMac aygıtlarına da ekleyeceği iddia ediliyor. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPad Haberleri
  • Samsung, Apple için yeni bir OLED ekran geliştiriyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.