Raspberry Pi Compute Module 4S ortaya çıktı

Global çip krizi nedeniyle üretimde kahırlar yaşayan ve kimi modellerin fiyatı iki yahut üç katına kadar yükselen Raspberry Pi Vakfı, tedarikçi ortaklarına farklı tahliller bulmaya çalışıyor. Bunlardan birisi Raspberry Pi Compute Module 4S geliştirici kartı. 

Raspberry Pi Compute Module 4S nedir?

Vakıf tarafından resmi bir duyuru yapılmadı fakat endüstriyel denetim aygıtları üreten Revolution Pi birinci bilgileri verdi. Raspberry Pi CM 4S geliştirici kartı CM 3+ ile tıpkı formda lakin CM4 kartındaki Cortex-A72 çekirdeğini kullanıyor. Raspberry Pi CM 3+ tedarik edilemediği için vakıf bu türlü bir alternatif geliştirmiş. 

Raspberry Pi 4 bulunamıyor

1 ay evvel eklendi

Çift 100 pinli SO-DIMM kullanan kartta 4 adet Cortex-A72 çekirdeği, 1GB RAM, 32GB’a kadar eMMC bellek, HDMI 2.0a, 350Mb Ethernet formunda özellikler mevcut. Bu model daha evvel GitHub üzerinde de ortaya çıkmıştı. Şu anda OEM stilinde olduğu için son kullanıcıya sunulacak mı muhakkak değil. Çip krizi nedeniyle vakıf bir müddetliğine yalnızca tedarikçilere özel alternatifler geliştirecek üzere görünüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Anakart Haberleri
  • Raspberry Pi CM 4S özellikleri neler?

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.