Razer bir kaç gün içerisinde borsadan çekilecek

Uzun müddettir Hong Kong borsasında süreç gören Razer payları, firmanın geçen yıl aldığı karar gereği bir kaç gün içerisinde borsadan çekilecek ve Razer markası halka kapalı özel bir şirket haline gelecek. Sebep ise ekonomik. 

Razer borsaya kapanıyor

Geçen yılı 1.62 milyar dolar gelir ile yüzde 33 artış yaşayarak kapatan Razer sürpriz bir kararla borsadan çekilme kararı almıştı. Daha çok yatırımları arttırmak sebebi ileri sürülse de firmanın deniz çok beklentileri olduğu anlaşıldı. 

Razer Hanbo tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 gün evvel eklendi

Hong Kong borsasından pay başı 0.36 dolar ödeyerek 3.17 milyar dolar karşılığında çekilecek olan Razer firmasının gayesi ABD borsaları. Daha fazla bedele ulaşacağını düşünen Razer rastgele bir ambargo uygulamasına takılmak istemiyor. 

Hong Kong borsasında listelenirken birebir anda ABD borsalarına açılmanın bir engelleme getireceği ihtimaline karşı Razer, kaynağını Çin’den ABD’ye taşımayı planlıyor. Bu sayede daha rahat adımlar atabilecek. Hissedarların yüzde 75 oranında onay verdiği kapanma kararının 13 Mayıs itibariyle devreye alınacağı açıklandı.
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Razer borsadan çekiliyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.