Razer markasının kurucusu hayatını kaybetti

Bugün oyun dünyasında kendisine kıymetli bir yer edinen Razer firması kurucusundan acı haber geldi. Razer’ın kurucusu ve tıpkı vakitte oyuncu farelerinin öncüsü sayılan Robert Krakoff hayatını kaybetti. 

Robert Krakoff kimdir?

Razer aslında bir firma olarak doğmamıştı. Kärna ismindeki firmanın ticari markası olarak faaliyet gösteriyordu. 1999 yılında Robert Krakoff’un katkılarıyla Fitch firması tarafından birinci oyuncu faresi geliştirildi. Bu fare bir devir top olarak bildiğimiz küre biçimindeki modülü kullanıyordu ve opto-mekanik şifreleme ile hareketlerini 2000dpi düzeyinde takip edebiliyordu. 

Razer borsadan çekiliyor

5 gün evvel eklendi

O periyot tüm fare modellerinden daha süratli olan modelin ismi Razer Boomslang olarak belirlenmişti. Razer’ın tanınmasını ve tanınan olmasını sağlayan oyuncu fareleri serüveni de böylelikle başlamış oldu. Krakoff o periyot bir prensip imza atarak Johnathan “Fatal1ty” Wendel ile tarihi bir muahede imzalamıştı. Razerguy lakabı da bu periyotta takıldı. 

Kärna firması 2001 yılında iflas edince Krakoff ve şimdiki CEO Min-Liang Tan bir ortaya gelerek 2005 yılında Razer firmasını kurdu. Son yıllarında President Emeritus ismiyle Razer’a danışmanlık yapan Krakoff, 81 yaşındaydı. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Razer firmasına üzücü haber

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.