Razer ve Lambda’dan yapay zekâ için dizüstü

Razer markasını daha çok oyunculara yönelik dizüstü bilgisayarları ile tanıyoruz fakat vakit zaman farklı alanlara yönelik çalışmaları da oluyor. Razer x Lambda Tensorbook yapay zekâ çalışmalarına yönelik bir dizüstü modeli.

Razer x Lambda Tensorbook özellikleri ve fiyatı

Lambda makine öğrenme odaklı bilgisayar sistemleri geliştiriyor ve buna yönelik çeşitli yazılımları mevcut. Yapay zekâ mühendislerinin kaynaklara daha kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Lambda ile Razer bir ortaya geldi. 

Razer Key Light Chroma tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 ay evvel eklendi

Razer x Lambda Tensorbook ismindeki dizüstü modeli serinin en güçlüsü olarak öne çıkıyor. Donanım tarafı Razer’a emanet edilmiş. Core i7-11800H işlemci, NVIDIA RTX 3080 Max-Q ekran kartı, 64GB DDR4 RAM, 2TB SSD depolama, Thunderbolt 4, USB 3.2 Tip-C ilişkileri formunda özellikler mevcut. 

Ubuntu Linux 20.04 LTS işletim sistemi ile gelen dizüstünde Lambda Stack ismi verilen makine öğrenme yazılım seti konseyi. PyTorch, TensorFlow, CUDA, cuDNN üzere yazılımlar tek bir orta yüz altında toplanmış. Böylelikle mühendislerin mobilize olması sağlanacak. Razer x Lambda Tensorbook dizüstü için 3499$ fiyat etiketi belirlenmiş. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Razer x Lambda Tensorbook tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.