Realme Q5 Pro tasarımı ve kimi özellikleriyle ortaya çıktı

Realme 20 Nisan’da Realme Q5 serisi ile karşımıza çıkacak üzere duruyor. Sızıntılar dün Realme Q5’i gözler önüne sürerken, bugün serinin güçlü modelini karşımıza çıkarıyor. Gelin Realme Q5 Pro‘nun dizaynına ve ayrıntılarına bakalım.

Snapdragon 695’li Realme Q5 TENAA’da göründü

17 sa. evvel eklendi

Realme Q5 Pro 6,62 inç 120Hz ekranla geliyor

20 Nisan‘da piyasaya sürülecek olan Realme Q5 Pro artık son haliyle karşımızda diyebiliriz. Baktığımız vakit sarı renk seçeneği ile pek ilgi cazip duran Realme Q5 Pro, art tarafında dama tahtası deseni taşıyor. Kasanın altına yanlışsız bir “REALME” yazısına yer veren aygıt, üst kısımda simsiyah dikdörtgen bir kamera kümesi taşıyor.

Tasarımı kısmını atlayıp özelliklere geçtiğimizde ise bizleri birinci olarak aygıtın Snapdragon 870 işlemcisi karşılıyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 870‘den güç alması beklenilen aygıtın, 12GB‘a kadar RAM bellek seçeneği sunacağı belirli. Ayrıyeten depolama tarafında da tıpkı Realme Q5 üzere 256GB‘a kadar versiyonların bulunacağı biliniyor.

Ön tarafında 6,62 inç büyüklüğünde Full HD+ OLED ekran taşıyacak olan aygıt, bu ekranda 120Hz yenileme suratı sunacak. Ekranın altında bir parmak izi sensörü taşıyacak olan aygıt, ekranın üst kısmında 16MP‘lik selfie kamerasına yer verecek. Art tarafta ise 50MP‘lik bir ana kamera, 8MP‘lik bir ultra geniş açılı sensör ve 2MP‘lik makro kamera bulunacak. Son olarak Android 12 tabanlı Realme UI işletim sistemi ile çalışacak olan Realme Q5 Pro, elektriksel manada gücünü 5000mAh‘lik pilinden alırken, bu pil için 80W süratli şarj takviyesi sunacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Realme Q5 Pro tasarımı ve kimi özellikleriyle ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.