Red Bull gösterisinde, iki pilot havada uçaklarını değiştirecek

Güç içeceği markası Red Bull, tıpkı vakitte düzenlediği tertiplerle da tanınıyor. Şirket, yaklaşan bir şovda Luke Aikins ve Andy Farrington isimli iki pilotun havadayken tek kişilik uçaklarından atlayıp birbirlerinin uçaklarına ulaşarak yere indireceklerini duyurdu.

Şov canlı yayınlanacak

Red Bull, Plane Swap olarak isimlendirilen gösteriyi 10 yıldır tasarladıklarını ve artık bunu gerçekleştirmek için hazırlıkların son kademede olduğunu belirtiyor. Şov kapsamında pilotlar, Arizona’daki bir uçak pistinden havalanacaklar ve yaklaşık 14.000 fit (4.267 m) yükseklikte 225 km/s süratle ilerlerken uçaklarından atlayacaklar.

Havada uçaklarını değiştiren pilotlar, uçakların denetimi ele alarak inişi gerçekleştirecekler. Uçakların burun dalışı yaptıkları sırada suratının fala artmaması için hava sürtünmesinin artırılması amaçlanıyor. Bunun için uçakların tekerlekleri ortasından bir platform açılacak.

Gerçekçi holografik manzaralar için holobrickler kullanılacak

1 gün evvel eklendi

İki pilotun gerçekleştireceği bu şov 25 Nisan‘da yapılacak ve Hulu’da canlı olarak yayınlanacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Red Bull gösterisinde, iki pilot havada uçaklarını değiştirecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.