Renault, yakında hidrojenle çalışan bir konsept araba tanıtacak

Toyota’nın hidrojenle çalışan içten yanmalı motorlu araçlar üzerinde çalıştığını biliyoruz. Görünen o ki bu mevzuda atılımda bulunan tek üretici o değil. Renault da bugün gizemli bir konsept araba hakkında ipuçları paylaştı.

Fransız üretici, konseptten bahsederken “hydrogen engine” sözünü kullandı. Bu da arabanın elektrik motorlarından fazla içten yanmalı motora sahip olacağını fakat akaryakıt yahut dizel yerine hidrojenle çalışacağını düşündürüyor. 

Konsepte ait görsele baktığımızda, silüetin hatchback mi yoksa crossover mı olduğunu pek ayırt edemiyoruz. Üstteki ince LED aydınlatmaların ve aydınlatılmış logonun Renault 5’i anımsattığını söyleyebiliriz. Fakat tampon kenarlarındaki üçgen formlu aydınlatmalar daha evvel görmediğimiz ayrıntılar.

Yeni 2022 Volkswagen Taigo Türkiye fiyatı açıklandı

16 sa. evvel eklendi

Renault’nun gizemli konseptinde dijital aynalar bulunuyor. Kaslı ön kaput ve geniş çamurluklar da epey sportif bir modelle karşılaşacağımızın sinyallerini veriyor diyebiliriz. Bunun dışında konsepte ait rastgele bir bilgi yok. Lakin öğrenmek için çok beklemeyeceğiz üzere görünüyor zira tanıtım için mayıs ayı işaret ediliyor.

Fransız üreticinin hidrojen dışında altını çizdiği bir öteki ayrıntı da güvenlik konusundaki teknolojik yenilikler. Ayrıntılar ortaya çıktıkça siz bedelli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Renault, hidrojenle çalışan bir konsept araba tanıtacak

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.