RTX 3090 Ti ekran kartı 890W düzeyine çıktı

Lovelace tabanlı GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarında 900W ısıl güce sahip bir modelin dedikoduları gün yüzüne çıkarken RTX 3090 Ti ekran kartı ile bu sonlara hali hazırda ulaşılmış durumda. 

RTX 3090 Ti ekran kartı 890W güç tüketiyor

Yavaş yavaş yeni jenerasyon ekran kartı mimarilerinin yüksek performanslara ulaştığını ve sürat aşırtma konusunda da yetenekli olduğunu görüyoruz. Bilhassa ısıl tasarım gücü tarafında bunun için kâfi alan bırakılmış. 

Radeon RX 6950 XT test sonuçları sızdırıldı

4 gün evvel eklendi

MEGAsizeGPU tarafından geliştirilen XOC BIOS yazılımı RTX 3090 Ti ekran kartının ısıl tasarım gücünü 890W düzeyine yani iki kata kadar çıkarabiliyor. Böylelikle daha fazla performans için de imkân tanınıyor. 

Elbette XOC BIOS her kullanıcının üstesinden gelebileceği bir yazılım değil. Sürat aşırtma uzmanı olan ve uygun bir soğutma sistemi kuran kullanıcılar için ülkü diyebiliriz. ASUS GeForce RTX 3090 Ti TUF ekran kartı bu yazılım ile 615W düzeyine sürat aşırtılmış. GALAX HOF yahut EVGA KINGPIN üzere çift 16-pinli ekran kartlarında en yüksek seviyeyi görmek mümkün olacak. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • RTX 3090 Ti ekran kartından rekor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.