RTX 4090’dan birinci ayrıntılar geldi: TDP bedeli 600W’a çıkıyor

Nvidia tarafından önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen RTX 4000 serisinden yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Paylaştığı yanlışsız bilgiler ile bilinen Twitter kullanıcısı kopite7kimi, RTX 4090’ın 600W TDP kıymetine sahip olacağını doğruladı.

Güç ihtiyacı ile şaşırtabilir

Twitter üzerinden 600W’lık xx90 modelinin onaylandığını söyleyen kopite7kimi, şimdi kartları konuşmak için erken olduğu lisana getirdi. Bilindiği üzere büyük bir performans artışının yanı sıra yükselen bir güç tüketimi bedeli ile gelmesi beklenen Ada Lovelace mimarisi, TSMC’nin 5 nm üretim teknolojisini kullanacak. Bununla birlikte paylaşılan son bilgiler kartların güç tüketimi pahasının 850W’a kadar ulaşabileceğini öngörüyordu.  

AMD’nin ölçeklendirme teknolojisi FSR 2.0 savlı geliyor

1 gün evvel eklendi

600W TDP kıymetinin soğutma tahlilleri konusunda oem üreticilerini hayli zorlayacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle PCIe Gen5 güç teması ile desteklenecek yeni kartların tüm güç ihtiyacını 16 pinli ve 675W güç kıymetine ulaşan tek bir kablo üzerinden sağlaması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia RTX 4090’dan birinci ayrıntılar geldi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.