Rus vatandaşları ile direkt irtibat kurabileceğiniz bir site hayata geçti

Gerek toplumsal medya devlerinin atılımları gerekse Rus devlet sisteminin müdahaleleri ile Rus vatandaşlarının dış dünya ile münasebeti neredeyse kesilmiş durumda. Bu nedenle Ukrayna işgalinde işlenen insanlık cürümlerine dair kesin bilgiler elde edilemiyor. Bununla birlikte direkt Rus vatandaşları ile bağlantı kurmak mümkün.

Rus vatandaşlarının bağlantı bilgileri bu sitede

Polonyalı geliştiriciler tarafından hazırlanan site toplamda 20 milyon telefon numarası ve 140 milyon email adresinden oluşuyor. Tüm bilgi tabanını görmek yerine sistem size her müracaat sonrasında rastgele bir numara ve email adresi veriyor.

Riot Games’ten Ukrayna atağı

6 gün evvel eklendi

Başlangıcından bu yana siteden yararlanarak 7 milyon SMS ve 2 milyon email gönderilmiş. Beşerler çatışma bölgelerinden elde edilen fotoğraf ve görüntüleri ekleyerek durumun vehametini ortaya koymaya çalışıyor. Proje İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlara ağır kayıplar verdiren Polonya hava kuvvetlerinden esinlenmiş.

Ulaşılan Rus vatandaşlarının genelde savaş istemedikleri lakin hükümet tarafından oluşturulan kaygı atmosferi nedeniyle aksi bir adım atmaktan kaçındıkları tabir ediliyor. Çünkü Rus polislerin vatandaşların telefonlarını denetim etmeye varan önlemler uyguladıkları belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Rus vatandaşlarına direkt bildiri gönderin

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.