Rusya, Google Haberler’e de erişim yasağı getirdi

Rusya, ülkede yasaklanan platformlar ortasına Google Haberler‘i de ekledi. Teknoloji devi Google, 23 Mart’tan itibaren hizmetinin kısıtlandığını doğruladı. Erişim manisi kararı Rus düzenleyici Roskomnadzor’dan geldi.

Google Haberler de kara listeye girdi

Rus haber ajansı Interfax‘a nazaran Ukrayna’da yaşanan savaşın seyrine dair gerçeği yansıtmayan çok sayıda yayın ve gereç bulundurduğu gerekçesiyle Google Haberler’e erişim yasağı geldi.

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada: “Bazı bireylerin Rusya’da Google Haberler uygulamasına ve web sitesine erişmekte zorluk yaşadığını ve bunun bizim tarafımızdan rastgele bir teknik meseleden kaynaklanmadığını doğruladık. Haberler üzere bilgi hizmetlerini Rusya’daki insanlara mümkün olduğunca uzun müddet erişilebilir kılmak için çok çalıştık.” sözlerinde bulundu.

Chrome masaüstüne Yan Panel geldi

1 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz haftalarda Facebook, Instagram ve Twitter’a ülkede erişim yasağı getiren Rusya, Google Haberler‘le birlikte  yasaklanan platformlar listesine bir yenisini daha eklemiş oldu.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Rusya, Google Haberler’e de erişim yasağı getirdi

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.