Rusya, kripto para konusunda uzlaşmaya vardı

Kripto para üniteleri birçok ülkede masaya yatırılan bahislerden biri oldu. Bu ülkeler ortasında bu sefer Rusya’yı görüyoruz. Bilindiği üzere uzun müddettir Rusya’da, kripto para üniteleri ile ilgili birtakım olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bu defa Rus medyasında yer alan haberlere nazaran; Rusya, kripto paraları yasal para ünitesi olarak tanımaya hazırlanıyor.

Kripto para üniteleri uzun müddettir Rusya’nın gündeminde yer alıyor. Rus gazetesi Kommersant’ın haberine nazaran; Rus hükümeti ve Rusya Merkez Bankası’dan kripto paralar ile ilgili bir atak geldi.

Rus hükümeti ve Rusya Merkez Bankası, kripto para ünitelerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir mutabakata vardı. Bu muahede ile birlikte Rusya, kriptoyu dijital finansal varlıklardan fazla “para ünitelerinin analoğu” olarak tanımlayacak. Ayrıyeten Rusya’daki yetkililer, 18 Şubat’a yayımlanması beklenen bir yasa taslağı hazırlıyor.

Kripto para dünyasında yeniden siber hücum

6 sa. evvel eklendi

Bunun yanında mutabakata nazaran, kripto paraların kullanımının yalnızca yasal bankacılık sistemi ya da lisanslı aracı kurumlar vasıtasıyla yapılabileceği söz edildi.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz günlerde Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, gayelerinin kriptoyu yasaklamak yerine düzenleme olduğunu vurgulamıştı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Rusya, Kripto Para Yasası Taslağı için Harekete Geçti

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.