Rusya, Ukrayna’yı işgal etti savıyla Bitcoin çakıldı

Rusya’nın tüm reaksiyonlara karşın Ukrayna’nın ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk kentlerine giriş yaptığı savları dünya ekonomilerine olduğu kadar kripto para piyasasına da olumsuz tesir yaptı.

Bitcoin fiyatı savaştan etkileniyor

Çin’in yasaklamaları, Hindistan’ın vergileri, siber hücum olayları ve FED faiz görüşmeleri son periyotta kripto para piyasasını çok yıpratmıştı. Yükseliş kanalına girmeye çalışan Bitcoin’e artık de savaş darbesi geldi.

Bitcoin fiyatı düşüşte

3 gün evvel eklendi

Rusya’nın milletlerarası yansılara karşın ayrılıkçı kümelerin olduğu Donetsk ve Luhansk kentlerine resmen ordusunu sokmaya başladığı tezi her şeyi alt üst ediyor. Dünya ekonomileri üzere kripto para piyasası da sarsıntıda.

Sabah saatlerinde 40 bin dolar hududunu tekrar zorlayan Bitcoin gelen haberlerin de tesiriyle düşüşe geçti. 37 bin dolar altına kadar sarkan Bitcoin ile birlikte kripto para piyasası da tabana vurdu. Ethereum fiyatı 2600$ altına inerken XRP fiyatı 72 cent, SOL fiyatı 84$, AVAX fiyatı da 72$ düzeylerine tutunmaya çalışıyor. Yalnızca bugün on milyonlarca dolar durum likidite oldu. Bundan sonra işgalin gidişatına nazaran Bitcoin daha da derin düşüşlere imza atabilir.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Savaş Bitcoin’i tesirler mi?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.