Rusya’da App Store ve iTunes’daki satın alımlar durduruldu

Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Rusya‘daki Apple eserlerinin satışının durdurulmasıApp Store ve iTunes’daki satın alımların durdurulması için Apple CEO’su Tim Cook‘a mektup göndermişti. Mykhailo Fedorov mektupta “Bütün dünya, yaptırımlar uygulayarak taarruzları püskürtüyor, 2022 çağdaş teknolojisi tahminen de tanklara, çoklu roketatarlara ve füzelere en yeterli karşılıktır.’’ sözlerine yer verdi. Bu mektuptan kısa bir mühlet sonra Apple, Rusya’daki tüm satışlarını durdurmuştu. Şimdiyse Rusya’da App Store ve iTunes’daki satın alımların durdurulduğu söyleniyor.

PlayStation’ın Rusya’daki tüm konsol ve oyun satışları durduruldu

8 sa. evvel eklendi

Rusya’da yaşayanlar artık Apple Kimliği hesaplarına para yükleyemeyecek

Bugün itibariyle Alfa-Bank, Sber ve Tinkoff dahil olmak üzere Rus bankaları tarafından verilen bölgesel banka kartları kullanılarak App Store ve iTunes’daki hesaplara para eklenmiyor. Normal kaideler altında Apple kullanıcıları, Apple Kimliği hesaplarına para yüklemek için Apple ikram kartlarını satın alabilirler. Ancak Rus bankaları ve mağazaları, söylentilere göre Apple Kimliği hesabına para yüklenmesi için dijital kodlar ve armağan kartları satmayı bıraktı. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPad Haberleri
  • Rusya’da App Store ve iTunes’daki satın alımlar durduruldu

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.