Rusya’da binlerce dolarlık ekran kartı çalındı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi sebebiyle AMD, Intel ve NVIDIA üzere birçok teknoloji devi ülkeye olan eser sevkiyatlarını durdurdu. Kısıtlamaların akabinde ülkede ekran kartı dahil olmak üzere PC bileşenlerinde yaşanan stok ezası artış gösterirken, Rus perakende şirketi Wildberries’in birtakım depo çalışanları tarafından 38 bin dolar pahasında 20 adet Nvidia RTX 3070 Ti modeli çalındı.

Ülkede ekran kartı fiyatları yükseliyor

Günümüzde madencilik ve stok problemleri sebebiyle MSRP fiyatlarından çok daha değerli bir fiyata satılan ekran kartları, her ne kadar düşüş eğiliminde olsa da Rusya’da artan kısıtlamalar sebebiyle büyük bir bedel kazanmış durumda. Çalınan kartların her birinin 200.000 ruble (1931 dolar) bedelinde olduğunu bildiren VideoCardz, kameralara yakalanan hırsızların görüntüsünü paylaştı.

AMD, FSR 2.0 teknolojisini duyurdu: İşte ayrıntılar

1 gün evvel eklendi

Soyguncuların elde ettikleri kartları mahallî bir rehine dükkanına satarken iş yeri sahibinin polise haber vermesi sonucunda yakalandığı bildirilirken, ülkede ekran kartlarına olan erişim daha da zorlaşacak üzere gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Rusya’da 38.000 dolarlık ekran kartı hırsızlığı gerçekleşti

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.