Rusya’dan dijital platformlara misilleme: Twitter ve Facebook erişime kapatılıyor

Rusya ile Ukrayna ortasında yaşanan tansiyon devam ederken, ABD ve birçok Avrupa ülkesi Rusya’ya olan ambargo planlarını açıklamaya devam ediyor. Ülkelerin yanı sıra büyük teknoloji firmalarından da reaksiyonlar alan Rusya, toplumsal medya platformlarına misilleme yaparak Facebook ve Twitter’a olan erişimi engellemeye başladı.  

Rus devlet hesaplarına kısıtlamalar getirilmişti

Bilindiği üzere Facebook, Rus devlet medyasına bağlı Facebook ve Instagram hesaplarına kısıtlamalar getirirken, Twitter ise bu hesaplara bağlı tweetlere ihtarlar eklemeye başlamıştı. Bununla birlikte Rusya’dan büyük reaksiyon alan harekete TikTok ve Google’da katılarakRT, Sputnik medya kanallarını ABD ve Avrupa’da engellediğini duyurdu.

ABD’den Rusya’ya yeni ambargo: Çip tedariki durduruluyor

1 hf. evvel eklendi

Cuma günü yeni açıklamalarda bulunan Rus yetkililer, devlet medya kuruluşlarının engellemesine atıfta bulunarak, Rusya’da Facebook, Twitter, BBC, Deutsche Welle ve birçok servisin erişime kapatıldığını duyurdu. Yeni açıklamalar itibariyle kaynaklar, ülkede Instagram ve Google Play Store hizmetlerinin devam ettiğini lakin Facebook ve Twitter’a VPN aracılığıyla bile erişilemediğini bildiriyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Rusya’dan Twitter ve Facebook’a karşılık: Platformlar kapatılıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.